Sklep medyczny DiabMed

Glukometr - jak wybrać?Cukrzyca to przewlekła choroba metaboliczna, której przyczyną jest zaburzone wydzielanie lub działanie insuliny, czyli hormonu produkowanego przez trzustkę. Istotnymi objawami cukrzycy są: wzmożone pragnienie, częste oddawanie moczu oraz wysokie stężenie cukru we krwi. Jest to choroba, której nie da się wyleczyć, ale można ją skutecznie kontrolować, aby nie dopuścić do groźnych powikłań.

Dla osób, u których stwierdzono cukrzycę, bardzo ważne jest kontrolowanie glikemii, czyli zawartości cukru we krwi, a także stosowanie się do zaleceń lekarza oraz dietetyka. W utrzymaniu właściwej glikemii podstawą jest samokontrola pacjenta, polegająca na wielokrotnym mierzeniu poziomu cukru we krwi za pomocą dobrej jakości glukometru, jak również regularne przyjmowanie insuliny. Istotne znaczenie ma ponadto odpowiednia dawka ruchu oraz zdrowa, zrównoważona dieta.

Każda osoba chora na cukrzycę powinna posiadać swój glukometr i nosić go ze sobą, aby w razie potrzeby móc szybko dokonać badania krwi z palca. Nowoczesne glukometry są zazwyczaj stosunkowo małe, przenośne i łatwe w obsłudze. Szeroki wybór urządzeń do pomiaru stężenia glukozy oferują dobre sklepy medyczne stacjonarne oraz internetowe. Przy zakupie glukometru warto kierować się wieloma różnymi aspektami, nie tylko jego ceną. Warto np. wziąć pod uwagę takie kwestie, jak:

  • precyzyjność przyrządu,
  • wielkość wyświetlacza,
  • pamięć - im większa, tym lepiej,
  • cena pasków,
  • sposób ładowania - oprócz zasilania na baterie niektóre aparaty posiadają funkcję ładowania poprzez port USB,
  • możliwość łączenia się z aplikacjami na telefonach,
  • dodatkowe funkcje, np. odczyt głosowy, sygnały dźwiękowe.

Niektóre osoby z pewnością zainteresuje innowacyjny glukometr bez pasków, składający się z wodoodpornego sensora wielkości monety oraz czytnika przypominającego standardowy aparat do pomiaru stężenia glukozy we krwi. Samoprzylepny sensor umieszcza się na ramieniu, dzięki czemu można stale monitorować swoją chorobę.

Więcej informacji o tym, jak dobrać glukometr oraz jak wykonać pomiar glukozy, można znaleźć na stronie internetowej sklepmedyczny.com.pl.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Zlokalizowane Niedaleko