Instytut Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk

Wkład Instytutu Chemii Fizycznej w rozwój polskiej naukiNa co dzień niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak duży jest wkład Instytutu Chemii Fizycznej PAN w rozwój polskiej nauki. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i wejść na stronę instytut-chemii-fizycznej.zmnch.pl, można dowiedzieć się tam wielu ciekawych rzeczy odnośnie historii, struktury organizacyjnej i badań prowadzonych przez Instytut Chemii Fizycznej, są to badania z zakresu:

  • jakości materiałów używanych do budowy dróg
  • absorpcji jonowej
  • walki z korozją tworzyw
  • struktury elektrolitów
  • inżynierii i budowy aparatury chemicznej
  • flotacyjnego wzbogacania rud i minerałów
  • nowoczesnych technologii i efektywności procesów technologicznych.

To tylko fragment badań, jakie warszawska placówka badawcza prowadzi od ponad 60 lat istnienia. Jeśli interesuje Państwa pełna lista badań, jakie prowadzą poszczególne zakłady, to taka lista jest opublikowana na wyżej podanej stronie.

Nie ulega  jednak żadnej wątpliwości, że badania te przyczyniły się nie tylko do rozwoju nauki w Polsce, ale także do rozwoju biznesu, bo to właśnie tak zwane badania sugerowane, które coraz częściej są wykonywane na potrzeby przemysłu, są kluczem do innowacyjnej gospodarki. W ramach takich badań sugerowanych badano, np. nanolepkość czy zajmowano się badaniem nowych formuł związków chemicznych, które miejmy nadzieję, staną się podstawą nowych, skutecznych leków na HIV, nowotwory czy też na cukrzycę.

Jeśli chodzi o wkład w rozwój polskiej nauki, to warto podkreślić, że instytut ma swój udział w powstaniu innowacyjnych firm. Jak do tej pory powstały dwie takie firmy, jedna, poza badaniami naukowymi, produkuje nowoczesne urządzenia na potrzeby biotechnologii, a druga firma stara się dostarczać na rynek innowacyjne rozwiązania z zakresu metod diagnostyki molekularnej.

Wkład pracowników instytutu w rozwój nauki polskiej jest nieceniony, co potwierdza, że rok rocznie są oni laureatami wielu prestiżowych nagród, są to choćby liczne wyróżnia na Mikrosympozjum czy też tytuł Very Important Polish Innovator dla profesora Piotra Garsteckiego przyznany przez Kapitułę Teraz Polska.
Autor: Nicole Pawlak
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: http://instytut-chemii-fizycznej.zmnch.pl/
Dodano: 2018-11-14
Telefon: 22 343 2000
Miejscowość: Warszawa
Adres: Kasprzaka 44
Kod pocztowy: 01-224
Źródła: http://instytut-chemii-fizycznej.zmnch.pl/
https://twitter.com/ichf_pan
http://www.zlotymedalchemii.pl/


Zlokalizowane Niedaleko