Hemp Center sp z o.o.

Jak dawkować olej konopny?Dzisiaj coraz większą popularność zyskuje olej konopny. Wiele osób zastanawia się, jak należałoby go dawkować. Poniżej można znaleźć kilka wskazówek na ten temat.

Olej konopny staje się coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem w leczeniu przewlekłych chorób i bólu. Osoby, które cierpią z powodu bólu stawów, narządów czy mięśni mogą korzystać z dobrodziejstw oleju, jeśli chcą korzystać z mniej konwencjonalnych metod leczenia. Olej konopny sprawdza się również w przypadku choroby Crohna czy wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Dawkowanie oleju konopnego nie zostało dotychczas dokładnie opisane. Wynika to między innymi z faktu, że działanie oleju konopnego nie zostało do tej pory dobrze zbadane przez lekarzy i specjalistów. W Ameryce olej konopny jest sprzedawany jako suplement diety, dlatego trudno tu mówić o jakichś ścisłych regułach dawkowania leku.

Przyjmuje się jednak, że dawkowanie oleju konopnego powinno ograniczać się do bardzo niewielkich ilości. W pierwszym etapie zaleca się stosowanie nie więcej niż 1mg dziennie. Jak widać, taka dawka jest tak naprawdę znikoma. Wg niektórych to zbyt mała dawka, by można mówić o skuteczności oleju konopnego, jednak kolejne wyzdrowienia spowodowane przyjmowaniem oleju konopnego sprawiają, że coraz więcej osób przekonuje się do tego rozwiązania. Dopiero w kolejnych tygodniach zaleca się zwiększenie dawki oleju do 2mg. Taką dawkę należałoby kontynuować tak długo, aż objawy chorobowe znikną.

To, o czym warto pamiętać, jeśli decydujemy się na korzystanie z oleju konopnego, że nie powinno się całej dawki przyjmować na raz. Trzeba zaplanować sobie przyjmowanie oleju w miarę równomiernie na cały dzień. W sytuacji, kiedy jednak objawy chorobowe nie ustąpią po 3-4 tygodniach stosowania, należałoby raz jeszcze zwiększyć dawkę oleju konopnego.

Warto wiedzieć, że oleju konopnego nie można przedawkować. Pomimo jednak tego poleca się trzymanie maksymalnych dawek, jeśli choroba nie jest zbyt poważna. Na konopieizdrowie.pl można dowiedzieć się więcej o dawkowaniu oleju. Znaleźć tam można również olejki z konopi.

 


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Zlokalizowane Niedaleko