BZ WBK Leasing S.A.

Leasing samochodów - zalety i wadyW każdej niemal firmie jest samochód. Dziś to maszyna, bez której trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Trzeba jednak przyznać, że nie zawsze firmę stać na to, aby mogła samodzielnie kupić samochód.

W pewnych sytuacjach leasing samochodów jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym niż kredyt. Chcąc uzyskać kredyt, wymagane jest przedstawienie dokumentów finansowych i dochodów firmowych. W przypadku firm, które od niedawna działają na rynku, jest to niezwykle trudne, ponieważ nie mają wypracowanej strategii działania i nie mogą pochwalić się stabilną pozycją na rynku. To sprawia, że pozyskanie kredytu jest bardzo trudne. Dlatego też w pewnych sytuacjach zasadne jest ubieganie się o leasing.

Umowę leasingową można w zasadzie podpisać w kilka minut. Nie wiąże się ona z dużą ilością dokumentacji tak, jak ma to miejsce w przypadku kredytu. To tutaj można liczyć na korzystne warunki zakupu na zasadach leasingowych. Trzeba jednak zachować racjonalne myślenie i nie zakładać od razu, że mała firma jest w stanie w przyszłym roku wypracować milion złotych dochodu. W przeciwnym razie może dojść do sytuacji, kiedy spłata rat leasingowych nie jest regularna, a odsetki są naliczane.

Leasing samochodów osobowych i dostawczych jest tym, co cieszy się w Polsce największą popularnością. Jeśli wybierze się firmę o dużej rozpoznawalności, można wówczas liczyć nawet na atrakcyjne rabaty przy zakupie. Dotyczy to jednak samochodów nowych. Obecnie jednak wiele osób decyduje się również na leasing samochodów używanych. Warto jednak ten wybór przemyśleć, by ewentualne naprawy samochodów nie były zbyt kosztowne.

W przypadku leasingu samochodów można liczyć również na wygodną kartę paliwową oraz atrakcyjne oferty GAP i Assistance. Duże firmy są w stanie wynegocjować atrakcyjne usługi oferowane przez firmy, z którymi współpracują. Niewątpliwie leasing daje możliwość "wrzucenia" go w koszty przychodów, ale z drugiej strony konieczna jest systematyczna spłata, z czym małe firmy mogą mieć problem. Na leasing24.pl można dowiedzieć się więcej o leasingu.
Autor: Nicole Pawlak
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://leasing24.pl/
Dodano: 2018-03-01
Telefon: 61 850 35 25
Miejscowość: Poznań
Adres: Kolorowa 8
Kod pocztowy: 60-198
Źródła: https://leasing24.pl/oferta/autoleasing/leasing-samochodowy-przy-minimum-formalnosci.htmlZlokalizowane Niedaleko