Główna » Wydarzenia
 

Menu KMP Szczecin

Joomla Slide Menu by DART Creations

polecane Strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wydarzenia
Policja prosi o kontakt świadków wypadku
Wydarzenia
Wpisany przez Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / IK   
środa, 04 marca 2015 11:50

W dniu 26 lutego 2015r. około godz. 12:15 w Szczecinie na ul. Boh. Warszawy 75 B doszło do wypadku drogowego. Kierująca samochodem osobowym marki Opel Corsa jadąc ul. Boh. Warszawy od strony ul. Szwoleżerów w kierunku Pl. Szyrockiego na wysokości posesji 75B nie zachowała bezpiecznej odległości za poprzedzającym pojazdem i uderzyła w tył samochodu marki Toyota Yaris, którego kierująca jechała z tego samego kierunku ruchu i zatrzymała się w związku z zaistniałą sytuacją na drodze. Wskutek zdarzenia kierująca samochodem marki Toyota doznała obrażeń ciała.

Więcej…
 
Bezpieczne przedszkolaki
Wydarzenia
Wpisany przez sierż.sztab. Agnieszka Bednarek   
środa, 04 marca 2015 07:56

Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie spotkała się z dziećmi z Przedszkoli przy ul. Jaracza, Różowej i Jagiełły w Szczecinie.


W czasie spotkań dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania na jezdni. Funkcjonariuszka przypomniała przedszkolakom jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych oraz czego nie należy robić podczas podróży samochodem.
Policjantka tłumaczyła, kto to jest osoba obca i przestrzegała najmłodszych aby nie otwierały drzwi mieszkania nikomu, kogo nie znają. Przypomniała również dzieciom jak należy się zachować w sytuacjach, kiedy zaczepi ich osoba nieznajoma albo w kontakcie z agresywnym psem. Dzieci wspólnie z policjantką ćwiczyły bezpieczne postawy drzewka i żółwia.
Na zakończenie każdego spotkania przedszkolaki otrzymały wycinanki z wizerunkiem policyjnej maskotki - „Gryfuś”, co najmłodszym sprawiło wiele radości.

WP 20150218 004 750

WP 20150218 007 750

 

sierż.sztab. Agnieszka Bednarek

 
Zatrzymani na gorącym uczynku
Wydarzenia
Wpisany przez st. sierż. Karolina Rykaczewska / st. asp. Irena Kornicz   
wtorek, 03 marca 2015 12:04

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Szczecin zatrzymali na gorącym uczynku 6 sprawców kradzieży z włamaniem. Młodzi ludzie w wieku 16- 21 lat działając wspólnie i w porozumieniu ukradli 80 litrów paliwa z pojazdu marki Man. Wszyscy usłyszeli zarzuty o ich dalszych losach zadecyduje sąd.

Więcej…
 
Akcja profilaktyczna "Reaguj na przemoc-masz prawo"
Wydarzenia
Wpisany przez nadkom. Katarzyna Legan   
wtorek, 03 marca 2015 10:33

Przemoc w rodzinie to nadal duży problem, którego ofiarami są najczęściej dzieci, młodzież i osoby starsze. Każdy z jej członków potrzebuje wsparcia, pomocy interdyscyplinarnej oraz poczucia bezpieczeństwa. System pomocy rodzinie w świetle znowelizowanych przepisów zakłada w każdym przypadku pomoc interdyscyplinarną. Nadal trudne jest rozpoznanie tego zjawiska ze względów kulturowych i społecznych a uwarunkowane jest nie tylko "przyzwoleniem społecznym" ale także brakiem dostatecznej wiedzy na temat zjawiska i obowiązujących przepisów prawnych.

Więcej…
 
Policja prosi o kontakt świadków wypadku
Wydarzenia
Wpisany przez Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / IK   
wtorek, 03 marca 2015 10:28

W dniu 14 lutego 2015r. o godz. 12:35 w Szczecinie na Al. Piastów – Pułaskiego doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym  marki Volvo jadąc lewym pasem ruchu Al. Piastów od strony Pl. Kościuszki w kierunku ul. Narutowicza na skrzyżowaniu z ul. Pułaskiego na wyznaczonym przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę, który przechodził przez jezdnie z lewej strony na prawą. Wskutek potrącenia pieszy doznał obrażeń ciała.

Więcej…
 
Policjanci zabezpieczyli podróbki warte prawie 11.000 złotych
Wydarzenia
Wpisany przez asp.szt. Anna Gembala   
poniedziałek, 02 marca 2015 08:31

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zabezpieczyli podrobione breloki, dywaniki samochodowe. Wartość tych przedmiotów wyceniono na prawie 11 tys. zł. Związku ze sprawą zatrzymano 53- letniego mieszkańca Szczecina któremu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej…
 
Kierujący bez uprawnień, pod wpływem narkotyków i pasażer z marihuaną
Wydarzenia
Wpisany przez st. sierż. Karolina Rykaczewska / IK   
piątek, 27 lutego 2015 12:44

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Szczecin zatrzymali do kontroli kierującego Oplem. Okazało się, że kierujący nie ma uprawnień do poruszania się samochodem, jest pod wpływem środków odurzających a przewożony przez niego pasażer posiada marihuanę.

Więcej…
 
Tuż po włamaniu trafił do policyjnego aresztu
Wydarzenia
Wpisany przez st. asp. Irena Kornicz   
piątek, 27 lutego 2015 09:54

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 50 – latka, który dokonał kradzieży z włamaniem do pomieszczeń jednej z placówek oświatowych na Prawobrzeżu.  Mężczyzna ukradł mienie o wartości blisko 1500 zł. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty a sprawca usłyszał zarzut zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Witamy na witrynie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie www.kmp.szczecin.pl Ten Serwer NIE JEST w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera TYLKO JAWNE dane udostępnione przez Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie copyright 2010 Komenda Miejska Policji w Szczecinie ul. Kaszubska 35 - Referat Łączności i informatyki Strona stworzona przy współudziale WKS KWP w Szczecinie Webmaster: Rafał Szynkiewicz